ukreng

Назвати речі своїми іменами

Історія світового кінематографа за часовим виміром достатня, аби знайти – з відомими поправками – відповідники нинішній українській кіноситуації, яка характеризується творчим застоєм і соціальною анемічністю. Результат – відсутність для вітчизняного глядача сучасного українського кіна як фактора його культурного й суспільного життя.

За 20 років державної незалежності, передусім – через відсутність системної державної кінополітики, так і не відбулося жодне з нових потенційних кінематографічних поколінь. Відповідно, не постало соціального феномену нового українського кіна.

Принагідно згадаймо, що, долаючи проблему зміни поколінь, отримавши щеплення неореалізмом, постало велике італійське кіно 1950-70-х років. Так само, через порив «нової хвилі», сформувалися переможні естетичні й соціальні пріоритети французького кінематографа. Суголосно постав і дав поштовх подальшим кіноеволюціям «реалізм кухонної раковини» у Великій Британії тощо.

Як би хто не критикував це порівняння, а нинішня технологічна революція багато в чому суголосна обставинам французької «нової хвилі», коли поряд із потребою кадрово-творчої революції, було створено полегшені кінокамери, став якісним синхронний запис звуку й зображення, на ринку з’явилася надчутлива кіноплівка.

Сучасне цифрове фільмування спроможне кардинально зменшити видатки на кіновиробництво і, за відповідної державної підтримки, збурити дебютну українську кінохвилю протягом найближчих кількох років. Використання цього шансу є нашим обов’язком – обов’язком кінематографічної, ширше – мистецької, спільноти.

Нове кінопокоління, що воно вагітне такою хвилею, протягом останнього десятиліття послідовно розчиняється у ґламурній, ґлянсовій естетиці конформного телевізійного виробництва. З одного боку, воно досконало засвоїло новітні екранні технології, а з іншого – позбавлене можливості вільного художнього висловлювання, яке послідовно передбачає громадянську відповідальність.

Програмове звернення до соціальної проблематики, на наше переконання, могло би стати належним щепленням очікуваної кіноґенерації проти художньої поверховості й соціальної та політичної сервільності.

Соціальний кінематограф покликаний – через систему художніх координат – діагностувати сучасне суспільство, яке вочевидь не здатне формувати чіткі ціннісні орієнтири.

Наголошуючи, що соціальне кіно покликане вести мову про злободенні сучасні проблеми, разом із тим, ми акцентуємо на жанровій поліфонічності пропонованого короткометражного проекту – від драми до сатиричної чи романтичної комедії і трагікомедії, від детективу до трилера й горора тощо.

Проект «Україно, goodbye!» покликаний назвати речі своїми іменами – чому значна кількість активних українців, замість розбудовувати приватне й суспільне життя у своїй рідній країні, під захистом своєї власної держави, століттями вимріяна незалежність якої нарешті постала 20 років тому, вибирає шлях еміґрації? Що штовхає тисячі й тисячі наших співвітчизників на такий відчайдушний крок: неадекватність державної економічної й культурної політики? недорозвинутість громадянського суспільства? правовий нігілізм владних інституцій? неможливість реалізації? втома від тотальної корупції? невпевненість у майбутньому? зрештою, можливо, це ментальний брак волі до незалежного й самостійного життя у власній державі? чи якісь інші причини?..

Ідея проекту:
Актуальне сучасне кіно про сучасну Україну.

Мета проекту:
Створити цикл короткометражних малобюджетних ігрових фільмів, присвячених соціально-культурним, політичним і ментальним причинам, що мотивують громадян України до еміґрації.

Очікування від реалізації проекту:

Учасники проекту:   

1) Українські кінематографісти молодшого та середнього віку.

2) Творче об’єднання  «УДАР ЛСД» ( Українська Драма – Актуальна Реальність: Лабораторія Сучасної Драматургії).

3) Українські незалежні кіновиробничі студії.

Жодних обмежень за віком, освітою, професією, переконаннями, уподобаннями.

Учасником проекту може стати кожен, хто хоче й може працювати в цьому напрямку.

28.03.2014
Комісія з моралі знайшла у фільмі «Ґауді» насильство і жорстокість
Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі винесла рішення, що фільм «Ґауді» режисера Аксині Куріної за сценарієм учасниці Сценарної Майстерні Марисі Нікітюк, містить елементи жорстокості та насильства... (Дивіться фільм)
25.09.2013
«Після перегляду альманаху «Україно, goodbye!» виникає бажання познайомитись з країною ближче» – німецький журналіст та режисер...
Ці фільми підкуповують своєю неочікуваною легкістю, частково своїм гумором, та при цьому також і через любов до деталей та "некосметичності" при описі українського повсякдення...
21.09.2013
«Ядерні відходи» – перемога в Хорватії
Фільм Мирослава Слабошпицького отримав Ґран-прі в конкурсі короткометражних фільмів на 18 Міжнародному фестивалі нового кіна у Спліті...
20.08.2013
Альманах “Україно, ґудбай!» в Українському кіноклубі в Берліні
22 серпня 2013 року – в присутньості режисера та продюсера Володимира Тихого – в Українському кіноклубі Берліна демонструватиметься альманах "Україно, ґудбай!"...
21.06.2013
«Побачення» та «Ядерні відходи» на Одеському МКФ
Фільми Євгена Матвієнка й Мирослава Слабошпицького стануть учасниками Українського національного конкурсу 4 Одеського міжнародного кінофестивалю...
18.06.2013
Українці лідирують за кількістю міґрантів до країн ЄС
Громадяни України склали найчисленнішу міґраційну групу в ЄС за підсумками 2011 року...
17.06.2013
«Ядерні відходи» номіновані на приз Європейської кіноакадемії
Фільм Мирослава Слабошпицького отримав номінацію на приз Європейської кіноакадемії в категорії «Найкращий короткометражний фільм»...
23.05.2013
«Українська нова хвиля» стартує в національному прокаті
До збірки ввійшли сім фільмів, створених українськими режисерами-дебютантами протягом 2012 року. Серед них – дві стрічки з проекту «Україно, goodbye!»: «Гамбурґ» і «Борода»...
06.04.2013
«Ядерні відходи» позолочені в Бєлґраді
Фільм Мирослава Слабошпицького на Бєлґрадському МКФ отримав «Золоту медаль»...
06.04.2013
«Ядерні відходи» претендують на «Жовтого Оскара»
Фільм Мирослава Слабошпицького змагатиметься на МКФ «Ураніум», що проводиться в Ріо-де-Жанейро...
© 2018 «Україно, Goodbye!»

kinokolo.ua